Pluto

28. května 2006 v 0:22 | ivulinka |  Rozhovory!
Pluto se sestrou Madalenou přicházejí na focení o několik minut dřív, i když původně hlásili desetiminutový skluz. Fotograf Dan je naštěstí v pohotovosti a hned se pouští do práce. "Jak to chceš?" ptá se mě. "Nejdřív vem Pluta i s Mady, potom jenom Pluta a uvidí se..." odpovídám. Pluto hodí do přehrávače poslední CD od rappera Gipsyho a spolu s Mady se roztančí před objektivem. "Fakt jste sourozenci?" ptá se Dan. "Na těch fotkách to totiž bude vypadat jako jasnej incest:-)!"

Jojo, tomuhle se říká pravá sourozenecká láska... "Mady je pro mě nejdůležitější člověk na světě," říká Pluto. "Když šla do Superstar, moc jsem jí fandil. Odmalička chtěla zpívat, a když jsem viděl, že se jí naskytla šance splnit si sen, měla mojí plnou podporu. Já zpívat neumím a s rapováním bych do Superstar nikdy nešel. Ale na mojí desce máme dvě společný písničky." Za hodinku je focení sfouknuté, Mady nás opouští, a my s Plutem míříme do nedaleké pizzerie, kde se pouštíme do závažnějších témat...
1
Zasr***j negr?
Pluto samozřejmě každého na první pohled zaujme vzhledem. Proto se jedna z prvních otázek nabízela sama - co ty a rasismus? "Nedá se spočítat, kolik jsem měl incidentů, hlavně tak mezi 16-20 lety, to jsem dostával na držku nejvíc. Nesnáším konflikty a násilí, takže když jsem viděl někde stát bandu 'plešek', moje snaha byla dostat se z toho místa pryč. Jenže ne vždycky se tomu člověk vyhne, takže jsem párkrát dostal na tlamu. Poslední napadení se událo loni, kdy mě jeden kluk v autobuse pobodal do prdele. Nebyl to ani typickej nácek, měl dlouhý vlasy, ale pro mě je každej takovejhle člověk nácek. Stál jsem na schodech, přede mnou moje holka, kterou jsem držel, a kousek od ní stál ten idiot a celou dobu schválně směrem ke mně říkal, tak abych to slyšel: "Zasraný negři, zmrdi, já je zabiju... " Pak vystupoval, a jak kolem mě procházel, chytnul mě za ruku a bral ji jakoby sebou. Nebránil jsem se, protože mi zatím nic neudělal. Najednou jsem ucítil tupou bolest v zadku, jak mi tam vrazil kudlu. To už jsem se otočil, že mu nandám, ale bylo pozdě. Všude kolem hned spousta krve... I když byla zima, sundal jsem si šálu a bundu, protože mi bylo na omdlení. Kámoši se mnou dojeli domů a pomohli mi dobelhat se do bytu. Naši se okamžitě vzbudili a táta mě odvezl do nemocnice. V prvotním šoku jsem si to chtěl zašít sám. Pak říkám tátovi 'zašij mi to, jsi veterinář, tak vybavení máš':-).

No, a nakonec to udělala taková pěkná sestřička v nemocnici:-). Policajti nic nevyřešili, protože jsem si toho typa nepamatoval, takže to skončilo jako odloženej případ. Jednou se mi taky stalo, že jsem jel tramvají s Mady a s kámošem, nastoupili tři fašouni a vyhodili nás na zastávku, kde stáli další. Dva z nich mě začali řezat, docela slušně, lítal jsem tam ze strany na stranu... Bylo hodně smutný, že můj kámoš tam stál, ségra brečela - nemohli nic dělat, a já jen koutkem oka viděl, jak lidi choděj kolem a radši se ani nedívaj. Na jednu stranu se jim nedivím, co zmůže stará paní, která jde na nákup, když vidí bandu plešatejch magorů? Mohli aspoň zavolat policii, ale to nikdo neudělal. Naštěstí se tam náhodou objevila parta známých, kteří, jelikož nejsou tak tupí, a na takový úrovni, jako ti plešatí idioti, mě vzali do tramvaje, odvezli pryč a nerozjeli tam žádnou větší bitku.

Black or White?
Mojí nevýhodou je, že jsem míšenec. Od svých šesti do patnácti let jsem žil v Angole, kde jsem vychodil i základku. Než jsem zapadl mezi ostatní, asi třikrát mi dali na tlamu, protože pro ně jsem byl zase moc bílej! Jenže pak jsem trošku vyrost a karty se obrátily - když mi chtěli nandat počtvrtý, tak jsem to tam všechno zbřinkal a byl klid:-). Já prostě nemám svoji zem. Potřeboval bych místo, kde by žili jenom mulati... Naučil jsem se s okolní nenávistí žít.

Bohužel to v člověku pěstuje agresivitu a nesnášenlivost vůči lidem, což podporuje moji vnitřní anarchii. Na jedný straně lidi miluju, ale když si vzpomenu na různý zážitky, tak cítím strašnou nenávist... Dřív jsem to ze sebe dával i do textů, ale připadá mi to jako klišé. Všichni vědí, že jsem černej a dostával jsem za to přes držku, takže nevidím důvod, proč se s tím ještě připomínat. Taky mi dost vadí, že ze mě všude dělají chudáka, kterej trpí tím, že je černej. Chtěl bych, aby mě lidi vnímali spíš skrz moje vyjádření v muzice a ne přes barvu pleti!"

VyVolený
"Když mi jednou moje spolubydlící naznačila, že bych mohl zkusit reality show, neřešil jsem to. Ale začala to do mně hustit častěji, tak jsem si řekl 'proč ne'? Na castingu byla dobrá atmosféra, já v pohodě, dělal jsem blbosti - salta, triky, co znám z break dance, prostě jsem byl hodně akční:-). Když se na to koukám zpětně, připadá mi, že jsem byl jako tajfun; vlítnul jsem tam, udělal bordel a odešel. Ale zabralo to:-)!
2

Neumím si sice představit, že budu možná tři měsíce zavřenej ve vile s lidma, který mi třeba vůbec nebudou sedět, ale to je právě jeden z důvodů, proč jsem se přihlásil. Kdybych se tam dostal, mohla by to být docela dobrá dovča:-). Začínám mít pocit, že potřebuju jít do něčeho novýho, nepoznanýho a je mi jedno, co přijde. Žene mě tam zvědavost. No a byt, auto, prachy... to vůbec není špatný, že jo?

Další důvod je zviditelnění se v rámci propagace mojí desky. Lidi by mohlo zajímat, jakou hudbu dělá ten týpek, kterýho vidí každej den v obyváku:-)." 'A co reakce diváků?', ptám se kluka, jehož tělesné proporce zná dneska ze sprchy už celý národ... "V dobách teenagera jsem byl docela velkej anarchista, 'fuckoval' jsem společnost a dělal všechno pro to, abych se vymykal a dal najevo, že mě jejich názory nezajímaj. Teď už jsem se zklidnil, ale furt to ve mně je. Takže je mi v podstatě u prdele, co si cizí lidi myslej. Hlavní je pro mě názor mých blízkých."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kdybyste si museli vybrat něco o co máte přijít co by to bylo??

Hlas!! 5.8% (85)
Sluch!! 2% (29)
Čich!! 74.2% (1087)
Zrak!! 2.6% (38)
Hmat!! 4.3% (63)
Přátelé!! 11.1% (163)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama